Szkolenie z zakresu uprawnień kwalifikacyjnych E i D w G1, z magazynem energii oraz egzaminem

1 230,00 zł
Brutto
Ilość

 • techniczne 0 , praktyczne 1 , serwisowe 2
 • Corab Akademia 0

Ewaluacja branży fotowoltaicznej wymaga od instalatorów ciągłego dokształcania się do zmiennych wymagań oraz bycia pionierem na rynku. Dobre przygotowanie do eksploatacji urządzeń energetycznych, które zapewnia prawidłowe, ekonomiczne i bezpieczne ich funkcjonowanie musi być potwierdzone odpowiednim świadectwem kwalifikacyjnym.

Do użycia wchodzą nowe technologie, których wprowadzenie do swojego portfolio jest niezbędne do bycia konkurencyjnym.

 

Obecnie prowadzimy nabór na szkolenie kwalifikacyjne E i D w Grupie I (tzw. „SPE”) poszerzone o p.12 – magazyny energii powyżej 10 kW, które zakończy się egzaminem kwalifikacyjnym potwierdzającym uzyskaną wiedzę. Świadectwo kwalifikacyjne zostanie wystawione przez Stowarzyszenie Polskich Energetyków (SPE). Po szkoleniu uczestnik uzyska dodatkowo p.12, określający „urządzenia umożliwiające magazynowanie energii elektrycznej i jej wprowadzanie do sieci elektroenergetycznej o mocy wyższej niż 10 kW”, a także p. 1 określający „urządzenia prądotwórcze przyłączone do sieci przesyłowej lub dystrybucyjnej energii elektrycznej (…) w zakresie OZE”

Tak więc są to uprawnienia, które zgodnie z Prawem Energetycznym są wymagane do obsługi, konserwacji, montażu, demontażu i pomiarów magazynów energii.

 

Szkolenie jest odpowiedzią na wprowadzenie 2 lipca 2022 nowych zasad uzyskania Świadectwa Kwalifikacji dla osób zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci. Kończy się uzyskaniem uprawnień kwalifikacyjnych w wybranej kategorii.

Szkolenie poprowadzi Tomasz Racki, który jest Członkiem Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej NR 595, przy Stowarzyszeniu Polskich Energetyków, powołanej przez Urząd Regulacji Energetyki.

Dodatkowym atutem szkolenia jest zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi rozwiązań związanych z magazynami energii. Na przykładzie baterii Encor, przedstawimy jak racjonalnie i z korzyścią dla klienta ustawić parametry instalacji. Całość poprzemy konkretnymi argumentami przemawiającymi za korzyściami z zastosowania tego rodzaju instalacji.

 Do kogo kierujemy szkolenie?

 • Szkolenie kierujemy do pracowników firm zajmujących się nadzorem i eksploatacją instalacji fotowoltaicznych, także połączonych z magazynami energii. Dedykujemy je dla osób, które chcą zarówno zdobyć jak i przedłużyć już posiadane uprawnienia.
 • Do szkolenia mogą podejść także osoby z jeszcze aktualnymi uprawnieniami kwalifikacyjnymi, które chciałyby już teraz rozszerzyć je o uprawnienia do montażu magazynów energii (p.12 nowych uprawnień).

Co będzie wymagane do przystąpienia do egzaminu?

Oprócz przejścia szkolenia, prosimy o zabranie ze sobą jednego z poniższych dokumentów:

 • kopia świadectwa/dyplomu wykształcenia kierunkowego
 • świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie
 • certyfikat kwalifikacji zawodowej
 • zaświadczenie wystawione przez pracodawcę (dysponujemy wzorem, który akceptuje SPE) 

 Cel szkolenia

Uzyskanie lub wydłużenie uprawnień kwalifikacyjnych „SPE”, upoważniających także do montażu magazynów energii powyżej 10 kW w zakresie E.

 

 Twoje korzyści ze szkolenia

 • Zdobędziesz uprawnienie, które jest unikatowe wśród instalatorów i które zapewni Ci przewagę konkurencyjną (obecnie tylko ułamek % instalatorów w Polsce może pochwalić się takim uprawnieniem)
 • Po zdaniu egzaminu uzyskasz certyfikat wydawany przez akredytowaną instytucję szkoleniową
 • Zdobędziesz praktyczną wiedzę, którą wykorzystasz w codziennej pracy

 

Ogólny plan szkolenia

1. Część teoretyczna:

  • Magazyny energii w fotowoltaice
  • Portfolio produktów  Encor
  • Omówienie funkcji falownika hybrydowego
  • Przewagi konkurencyjne i argumenty sprzedażowe

 

2. Szkolenie przygotowujące do egzaminu kwalifikacyjnego

 

3. Egzamin kwalifikacyjny D i/lub E

 

Szkolenia będą się odbywać w godzinach: 10:00 - 16:00

Corab Akademia – co nas wyróżnia?

Dostarczamy instalatorom oraz tym, którzy dopiero zamierzają pracować w tym zawodzie, aktualnej, praktycznej i pomocnej wiedzy z obszaru Odnawialnych Źródeł Energii. Prowadzimy szkolenia produktowe, sprzedażowe oraz praktyczne z obszaru fotowoltaiki, pomp ciepła, a także magazynów energii. Dzięki temu nasi kursanci poznają zarówno teorię, jak i praktykę, co ułatwi zrozumienie poruszanych tematów.

chat Komentarze (0)

Jesteśmy tutaj dla Ciebie.

lub skorzystaj z naszego formularza

Szkolenie prowadzone przez: