Podsumowanie roku 2022 w Corab Akademii
27.12.2022

Podsumowanie roku 2022 w Corab Akademii

Jak przystało na końcówkę roku, w Corab Akademii również podsumowaliśmy działania, podejmowane w 2022 oraz opracowaliśmy plany na kolejny rok. Jeśli chcesz wiedzieć co udało nam się osiągnąć i co będzie działo się już niedługo, to wszystkie informacje znajdziesz w artykule.

Mijający rok był dla nas pracowity, ale też dość nieprzewidywalny. Z jednej strony był to czas bez pandemii, gdzie bez ograniczeń mogliśmy organizować szkolenia. Z drugiej jednak mieliśmy wiele zmian prawnych, takich jak zmiana sposobu rozliczania z net meteringu na net biling, co wpłynęło na rynek fotowoltaiki.

Jednak nadrzędnym celem Corab Akademii od zawsze jest i będzie edukacja, więc nawet w zmieniających się warunkach staraliśmy się ten cel spełniać.

Jak nam poszło? Naszym zdaniem całkiem nieźle.

 

Taki był rok 2022

W 2022 roku zorganizowaliśmy 115 szkoleń stacjonarnych - zważywszy na fakt, że w okresie letnim nie organizujemy szkoleń, gdyż nasi odbiorcy skupiają się wtedy na pracy w terenie, to w minionym roku zorganizowaliśmy średnio 3 szkolenia w tygodniu.

Mamy 4 stałe lokalizacje, w których organizujemy szkolenia otwarte i zamknięte. Są nimi Olsztyn, Gliwice, Poznań i Jabłonna k. Warszawy. Jednak działania podejmowaliśmy w wielu różnych miejscach, nawet na zewnątrz.

W 2022 roku, w szkoleniach stacjonarnych wzięło udział prawie 1600 osób. Cieszymy się, że tak licznie bierzecie udział w naszych przedsięwzięciach i chcecie zdobywać wiedzę potrzebną do pracy, aby być coraz lepszymi przedstawicielami branży OZE.

Zorganizowaliśmy także 46 webinariów, w których wzięło udział prawie 1700 osób. Ten sposób edukacji z pewnością będziemy rozwijać jeszcze bardziej, aby wiedza była dostępna dla każdego, na wyciągnięcie ręki (albo na „kliknięcie myszką”).

Cieszy również fakt, że nasi Partnerzy, którzy wspierają nas w działaniach Corab Akademii wyrażają chęć dalszej współpracy na rzecz edukacji branży OZE. Jak podkreślił Michał Kotkowski z SMA Magnetics: „Dzięki współpracy z profesjonalnym i pełnym zaangażowania zespołem Corab Akademii udało nam się zorganizować szkolenia dla nowych oraz już istniejących firm instalatorskich. Jestem pewien, że w 2023 roku wspólnie będziemy brali udział w dalszej edukacji osób, które chcą poszerzać swoją wiedzę w zakresie instalacji fotowoltaicznych.”

 

Plany na 2023

A co nas czeka w nadchodzącym 2023 roku? Można to określić jednym zdaniem – Będzie się działo! Absolutnie nie spoczywamy na laurach i planujemy jeszcze więcej działań, aby jeszcze bardziej edukować branżę.

Chyba największym (miłym) zaskoczeniem dla wszystkich jest fakt, że znosimy opłaty na szkolenia z Projektowania i montażu konstrukcji Corab. Zatem wszystkie spotkania dotyczące naszych produktów będą bezpłatne dla każdego. Jeśli więc jesteś zainteresowany udziałem w takim szkoleniu w najbliższym czasie, to zachęcamy do zapoznania się z nowymi terminami, które są już wpisane w kalendarz https://szkolenia.corab.pl

Co więcej, pod koniec tego roku uruchomiliśmy powyższe szkolenia również w Gliwicach. Dzięki temu w praktycznych spotkaniach będzie można wziąć udział po obu stronach Polski. Zachęcamy do rezerwowania terminów, gdyż cieszą się one dużą popularnością.

Jak zostało już wspomniane wyżej, planujemy organizować jeszcze więcej spotkań online. Wiemy, że pod względem dostępności ta forma edukacji ma ogromną przewagę nad szkoleniami stacjonarnymi. W webinarium można wziąć udział z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do internetu. Mamy wiec nadzieję, że taki sposób przekazywania wiedzy spotka się z pozytywnym odbiorem.

Zachęcamy jak zawsze do czynnego udziału w naszych przedsięwzięciach. Jeśli macie swoje pomysły i potrzeby związane z rozwojem oraz nabywaniem wiedzy, to chętnie ich wysłuchamy i zastanowimy się, co możemy zrobić, aby je zaspokoić. Pamiętajcie, że Corab Akademia jest dla Was i ma na celu przede wszystkim zwiększanie Waszych kompetencji. Wszystkie pomysły możecie przesyłać na adres szkolenia@corab.com.pl