Corab Akademia

Profesjonalne szkolenia OZE

Corab Akademia to inicjatywa edukacyjna, która powstała pod skrzydłami Corab S.A. w odpowiedzi na potrzeby rynku Odnawialnych Źródeł Energii. Trzymamy rękę na fotowoltaicznym pulsie, proponując kursantom zdobycie cennego doświadczenia i liczących się na rynku uprawnień.

  • Szkolenia OZE akredytowane przez Urząd Dozoru Technicznego.
  • Kadra szkoleniowa to doświadczeni trenerzy z firmy Corab oraz z firm partnerskich.
  • Dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie fotowoltaiki.
corab-1

Rodzaje szkoleń

W ofercie Corab Akademii znajdziesz profesjonalne szkolenia produktowe, handlowe oraz praktyczne z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła oraz magazynów energii. Posiadamy akredytację Urzędu Dozoru Technicznego dla organizatorów szkoleń OZE, dzięki czemu możemy organizować szkolenia certyfikujące i przypominające. Prowadzimy także wiele szkoleń i webinariów online, aby poszerzać wiedzę instalatorów.

Szkolenia organizujemy także we współpracy z producentami renomowanych marek takich jak Sofar Solar, SolarEdge, Fronius czy Huawei.

gr-1

Praktyczne

gr-2

Produktowe

gr-5

Serwisowe

gr-3

Sprzedażowe

gr-4

Techniczne

gr-6

UDT

banner--1

Centra szkoleniowe

Szkolimy instalatorów w całej Polsce. Zapraszamy do naszych punktów szkoleniowych w 4 miastach. Profesjonalne sale szkoleniowe, doskonałe zaplecze, sprzęt umożliwiający uczestnikom praktyczny warsztat oraz świetna lokalizacja i dojazd.

Organizujemy również szkolenia zamknięte na indywidualne zamówienie
w dowolnej lokalizacji.

Sprawdź ofertę szkoleń
training_places_map

Olsztyn

Centrum Logistyczne Corab

ul. Bublewicza 8

Jabłonna

KEZO Centrum Badawcze PAN

ul. Akademijna 27

Gliwice

Magazyn Corab

ul. Bojkowska 92

Poznań

Ikonn Hotel

ul. Szarych Szeregów 16

corab-1

Akademia w liczbach

8000+
Przynajmniej tylu uczestników wzięło udział w naszych szkoleniach
30+
Przynajmniej tylu partnerów angażujemy w nasze szkolenia
30+
Lat doświadczenia
w biznesie
i promowaniu
dobrych praktyk
760+
Sumaryczna liczba spotkań edukacyjnych na przestrzeni lat

Nasi trenerzy

Gwarantujemy szkolenia prowadzone przez najlepszych specjalistów z firmy Corab oraz naszych partnerów, którzy są wiodącymi firmami na świecie w branży OZE. Oprócz wiedzy praktycznej, którą można zdobyć podczas szkoleń, zyskujesz też dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań.

Norbert Garela

Koordynator wsparcia technicznego w Corab S.A.

Koordynuje pracą działu wsparcia technicznego w Corab S.A., zapewniając odpowiednią obsługę serwisową klientom. Posiada kilkuletnie doświadczenie w branży elektroenergetycznej.

Michał Elertowicz

Technical Marketing Manager Poland

Od czasu studiów zawsze blisko tematów OZE. Obecnie w SolarEdge pomaga klientom w sprawach technicznych, wprowadzeniu i rozwoju produktów SE dla rynku Polskiego, otwieraniu nowych rynków. Mocno skupiony na innowacyjności - zaangażowany w dążenie do doskonałości.

Gaweł Główczyk

Field Application Engineer, Enphase Energy

Posiada kilkuletnie doświadczenie inżynierskie i projektowe w branży fotowoltaicznej. Wspiera instalatorów podczas ich pierwszych instalacji, jak również jest odpowiedzialny za szkolenia z zakresu nowych produktów, oprogramowania oraz wszelkich innych kwestii technicznych związanych z rozwiązaniami Enphase.

Tomasz Lipiński

Solutions Manager

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Od 2012 roku zdobywał doświadczenie w branży elektrycznej i elektroenergetycznej pracując jako asystent projektanta oraz inżynier budowy sieci oraz instalacji elektrycznych niskiego, średniego oraz wysokiego napięcia. Od 2014 roku współtworzył dział techniczny firmy zajmującej się dystrybucją, wsparciem technicznym i szkoleniowym oraz serwisem profesjonalnej aparatury kontrolno-pomiarowej. Koncentrował swoją pracę na zagadnieniach dotyczących badania ochrony przeciwporażeniowej instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych, obiektów i linii elektroenergetycznych, a także bezpieczeństwa i efektywności instalacji fotowoltaicznych. Od 2022 roku w zespole Photomate Polska odpowiedzialny jest za wsparcie techniczne Klientów oraz poszerzanie ich wiedzy i kompetencji w ramach realizowanych projektów. Jest autorem wielu publikacji branżowych oraz przeprowadził ponad 300 szkoleń technicznych w tematyce m.in. badania ochrony przeciwporażeniowej instalacji niskiego napięcia, sprawdzania bezpieczeństwa i efektywności instalacji fotowoltaicznych czy pomiarów rezystancji uziemień / napięć rażenia obiektów elektroenergetycznych.

Michał Kściuczyk

Technical Sales Advisor Solar Energy

Absolwent Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach. Zdobyte wykształcenie w automatyce i aparaturze kontrolno-pomiarowej wykorzystywał zawodowo przez kilkanaście lat instalując linie technologiczne w zakładach przemysłowych. W 2005 ukończył studia w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej o specjalizacji Informatyka w Zarządzaniu Przedsiębiorstwem. W firmie Fronius Polska Sp. z o.o. pracuje od początku od 3 lat jako pracownik działu Wsparcia Technicznego. Od 2021 roku realizuje się w zakresie Technicznego Wsparcia Sprzedaży. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na szkoleniach technicznych dla Instalatorów.

Krzysztof Swół

Product Manager na rynek polski w Sungrow

Karierę w fotowoltaice rozpoczął u dystrybutora rozwiązań PV, gdzie zdobywał doświadczenie na stanowiskach inżyniera wsparcia technicznego, projektanta i instalatora instalacji fotowoltaicznych. W Sungrow zajmuje się rozwojem produktu, szkoleniami oraz doradztwem z zakresu fotowoltaiki i magazynowania energii. Dawid jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.

Zbigniew Gwarek

Sales/Technical Support Engineer w DEHN Polska

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku maszyny i urządzenia w energetyce (studia inżynierskie), elektroenergetyki (studia magisterskie). Obecnie od ponad 5 lat doradca techniczny/inżynier sprzedaży w DEHN, kwalifikowany specjalista UDT - OZE, elektryk – pomiarowiec, od ponad 7 lat związany z rynkiem OZE

Opinie
naszych kursantów

Dariusz Turek

Właściciel Firmy Etikon.pl

Z największą przyjemnością polecamy ofertę Akademii Corab. Korzystamy z niej ilekroć zatrudniamy nowych pracowników, bądź pokazuje się coś nowego w ofercie. Szkolenia są bardzo merytoryczne oraz prowadzone przez doświadczonych trenerów.

Tomasz Pijarczyk

Członek Zarządu Bison Energy Sp. z o. o.

Szkolenia prowadzone w Akademii Corab promują rzetelne wykonawstwo oraz dobre praktyki instalacyjne, pozwalają zapoznać się z nowościami technologicznymi i produktowymi, a także zdobywać stosowne uprawnienia i certyfikaty. Nasi pracownicy bardzo sobie cenią jakość prowadzonych szkoleń, zakres przedstawionej wiedzy i kompetencje prelegentów.

Marek Brzozowski

Właściciel firmy Elektro-Instalator

Szkolenie przeprowadzone zostało bardzo profesjonalnie z wykorzystaniem technik warsztatowych. Ćwiczenia jak i wykłady zostały pozytywnie ocenione przez naszych pracowników. Sprzyjające nauce atmosfera szkolenia spowodowała, że uczestnicy zostali zachęceni do dalszej owocnej pracy.

Anonim

...

Polecamy serdecznie szkolenie z zakresu konstrukcji montażowej. Wszystko sprawnie, czytelnie i profesjonalnie.

polandnow

Godło „Teraz Polska” dla Corab Akademii

W 2022 roku Kapituła Konkursu "Teraz Polska" doceniła Corab Akademię.

Godło "Teraz Polska" to wyróżnienie dla marek, które łączą w sobie wysoką jakość i polskie pochodzenie. W 2022 wyróżniono 23 firmy z wielu sektorów gospodarki, m.in. budowlanej, medycznej, spożywczej i energetycznej.

Ta nagroda, to potwierdzenie, że wyróżniamy się profesjonalnym podejściem do edukacji
i klientów.

Cieszymy się, że doceniono Corab Akademię jako inicjatywę edukacyjną, która przyczyniła się do wzrostu bezpieczeństwa instalacji OZE. Dzięki naszym szkoleniom instalatorzy budują lepsze i bezpieczniejsze instalacje.