Innowacyjne moduły TW Solar w ofercie Corab
10.03.2023

Innowacyjne moduły TW Solar w ofercie Corab

Corab S.A. stale rozwija ofertę w zakresie nowoczesnych rozwiązań fotowoltaicznych, podejmujemy współpracę z producentami komponentów, którzy wychodzą na przeciw oczekiwań klientów i zapewniają im wysokiej jakości produkty.

Olsztyńska spółka wprowadza do sprzedaży moduły fotowoltaiczne TW Solar, produkowane przez światowego potentata w zakresie technologii energetycznych - firmę Tongwei.

Nr 1 w produkcji polikrzemu i ogniw

Firma Tongwei od lat prowadzi szeroką działalność na rynku OZE. W odróżnieniu do większości konkurentów, koncern zdecydował się na samodzielne zintegrowanie całego łańcucha produkcyjnego, potrzebnego do wytwarzania modułów fotowoltaicznych.

Z tego względu w grupie Tongwei znalazły się fabryki produkujące polikrzem, a więc podstawowy surowiec potrzebny do produkcji ogniw, fabryka produkująca gotowe ogniwa i wreszcie zakład produkujący moduły. Takie podejście do prowadzonego biznesu ,zapewnia chińskiej firmie istotną przewagę rynkową. Umożliwia pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym półproduktów, jak i finalnego produktu - modułu fotowoltaicznego.

Firma wyrosła na potentata w zakresie polikrzemu oraz ogniw, o czym świadczy fakt, że zajmuje pozycję nr 1 na świecie wśród producentów tego typu wyrobów. Tongwei posiada cztery nowoczesne centra produkcyjne w Chinach, które stale są rozbudowywane.

W 2022 roku Tongwei wyprodukował 230 000 ton polikrzemu, a do 2026 produkcja ma być 5-krotnie większa i osiągnie poziom 1 mln ton. Z kolei w przypadku ogniw produkcja osiągnęła w ubiegłym roku poziom 53 GW, a do końca 2026 roku wzrośnie aż do 150 GW. Widoczna jest również niesamowita dynamika w produkcji modułów, o czym świadczy planowany wzrost ich produkcji do 80 GW w 2024 roku.

Dla zapewnienia wysokiej jakości, Tongwei wdrożył wieloetapowy system kontroli jakości. Ponadto firma dysponuje certyfikatami ISO 9001,14001,45001,50001 oraz IEC 62941.

Przedsiębiorstwo cały czas pracuje nad rozwojem stosowanych technologii we własnym centrum badawczo-rozwojowym. Rezultatem tego jest 1371 patentów, w tym 1348 krajowych i 23 międzynarodowe.

Tongwei jako wiarygodny producent wysokiej klasy modułów fotowoltaicznych jest notowany w rankingu Tier 1 Bloomberg.

MODUŁY TW Solar

W ofercie Corab S.A. znajdzie się kilka różnorodnych modeli modułów TW Solar, które mogą być stosowane do różnych typów instalacji fotowoltaicznych. Moduły doskonale uzupełniają się z konstrukcjami produkowanymi przez polską firmę.

Moduły firmy Tongwei wytwarzane są przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii fotowoltaicznych, dzięki czemu posiadają znakomite parametry użytkowe.

W kanałach sprzedaży Corab S.A. dostępne są moduły jednostronne, monokrystaliczne.

Moduły, wyróżniają się przede wszystkim wysokim współczynnikiem sprawności, dochodzącym nawet do 21,3% (modele TW415MAP-108-H, TW415MAP-108-H-S oraz TW460MAP-120-H-S). Świadczy to o niezwykle efektywnym przetwarzaniu promieni słonecznych na energię, przewyższającym wiele innych modułów oferowanych na rynku.

Wspomniane wcześniej zasady firmy w zakresie nadzoru produkcji i kontroli jakości produktów pozwalają na udzielanie przez Tongwei gwarancji na okres 15 lat, co również jest ponadstandardową cechą tych modułów.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, warto zauważyć, że moduły TW Solar cechują się niskim ryzykiem w zakresie pękania ogniw tzw. mikropęknięć. Tego typu ryzyko zostało znacznie zmniejszone dzięki zastosowaniu w procesie produkcji ogniw bezstratnej technologii cięcia. Wpływa to na uniknięcie występowania uszkodzeń mechanicznych i zapewnienie gładkiej powierzchni ogniw.

Ważnym elementem użytkowym modułów jest ich waga. W przypadku modeli o mocy 405, 410, 415 W wynosi zaledwie 20,5 kg, dlatego mogą być wygodne w montażu i w mniejszym stopniu obciążają dach.

Wysoka wydajność idzie w parze z jakością

Tongwei stosuje w swoich modułach technologie, które stały się standardem rynkowym, czyli: half cut (ogniwa przecięte na pół) oraz multi-busbar (wiele szyn zbiorczych). Przekłada się to na niższe ryzyko pęknięć, wolniejszą degradację modułu, a także na mniejsze straty.

Moduły mają bardzo wytrzymałą konstrukcję, co powoduje że wykazują doskonałą odporność na śnieg (5400 Pa) i wiatr (2400 Pa).

Warto również zauważyć, że moduły Tongwei charakteryzują się mniejszą utratą mocy pod wpływem promieniowania słonecznego, a więc niską utratą wydajności spowodowaną zjawiskiem LID.

Aspekty związane z wysoką wydajnością modułów wpływają na możliwość uzyskania niskich uśrednionych kosztów wytworzenia energii LCOE (Levelized Cost Of Energy).

Wspomniane wyżej elementy, charakteryzujące panele Tongwei , świadczą o dużej atrakcyjności tych modułów. Ich wykorzystanie może wpłynąć na sprawną realizację budowy instalacji fotowoltaicznej oraz uzyskanie doskonałych efektów energetycznych przez użytkownika końcowego, dlatego warto zapoznać się z pełną gamą tych modułów.

Moduły TW Solar, które będą oferowane to:

TW415MAP-108-H MONO HALF CUT – moc 415 W, niska waga, wysoka sprawność, czarna rama

TW410MAP-108-H-S – moc 410W, niska waga, wysoka sprawność, czarna rama

TW415MAP-108-H-S – moc 415W, niska waga, wysoka sprawność, czarna rama

TW405MAP-108-H-F – moc 405W, wysoka sprawność, niska waga, full black

TW455MAP-120-H-S – moc 455W, wysoka sprawność, czarna rama, głównie do zastosowań na obiektach komercyjnych i przemysłowych

TW460MAP-120-H-S – moc 460W, wysoka sprawność, czarna rama, głównie do zastosowań na obiektach komercyjnych i przemysłowychAsortyment modułów TW Solar będzie systematycznie rozbudowywany przy uwzględnieniu potrzeb klientów oraz nowych modeli wdrażanych przez producenta.

 

 Michał Olszewski, Product Manager w Corab S.A.

 Od 15 lat działa na rynku energetycznym. Pracował w obszarze rozwoju produktów, sprzedaży i innowacji dla klientów     biznesowych w PGE Polskiej Grupy   Energetycznej, PKP Energetyka oraz innogy Polska (obecnie E.ON). W ostatnim czasie w   polskim oddziale portugalskiego koncernu energetycznego EDP   wdrażał nowe modele sprzedaży fotowoltaiki (PV As A Service) oraz   bundle produktowe (fotowoltaika + energia). Absolwent Wydziału Zarządzania   Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.